Covid-19 Bilgilendirme


Değerli Paydaşlarımız,

Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bugünlerde, Yüksel Proje olarak aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu süreçte çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı  en büyük önceliğimizdir. Haberin kamuoyuna yansıdığı ilk günden itibaren, Dünya Sağlık Örgütü, T.C Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TSE başta olmak üzere tüm yetkili merciler tarafından paylaşılan gelişmeler yakından takip edilerek, gerekli tüm önlemler alınmıştır. Günlük tedbirler ise gereklilikler göz önünde bulundurularak düzenli bir biçimde revize edilmektedir.

Tüm Yüksel Proje çalışanlarına kılavuzlara göre hazırlanmış farkındalık ve hijyen eğitimleri verilmiş; periyodik hijyen uygulamaları başlatılmıştır. İş süreçlerimiz kapsamında yer alan tüm seyahatlere bir süreliğine ara verilmiştir. Bireysel seyahat bildirimlerinden sonra ise Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 14 günlük evden çalışma protokolü hayata geçirilmiştir. Salgın dönemi öncesinde de titizlikle uyguladığımız hijyen kuralları kapsamında Yüksel Proje’ye ait tüm hizmet alanları düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Kuruluşumuz içinde çalışanların ve ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği ortak alanların tamamına el dezenfektanları yerleştirilmiştir. Bunların yanı sıra, şirket mevcudu azaltılmış; teknolojik ve lojistik altyapı sağlanarak evden çalışma teşvik edilmiştir.

Bu doğrultuda muhtemel senaryoları değerlendirerek gerekli tüm önlemleri aldığımızı, ilgili tüm birimlerdeki ekip arkadaşlarımızın bugüne kadar sunulan hizmetler için aralıksız çalıştığını  paylaşmak isteriz. Sizlerden beklentimiz ise kuruluşumuza yapacağınız ziyaretler esnasında HES Kodunuzu beyan etmeniz, ekte yer alan Ziyaretçi/Tedarikçi Kayıt ve Beyan Formu’nu doldurmanız ve belirtilen hususlara uymanızdır. Dünyada ve ülkemizde yaşanan bu zorlu dönemi, hep birlikte en kısa zamanda atlatacağımız inancıyla; sağlıklı günler dileriz.

Faik TOKGÖZOĞLU
GENEL MÜDÜR

Aranacak kelimeyi girin ve "ENTER" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.