Skip to Content

Blog Archives

CEMAL KAMACI SPOR KOMPLEKSİ

CEMAL KAMACI SPOR KOMPLEKSİ

Cemal Kamacı Spor Kompleksi Projesi’nde; 426 kişilik tribünüyle olimpik yüzme havuzu,142 kişilik tribünüyle yarı-olimpik yüzme havuzu, 239 kişilik açık tribünün hizmet ettiği açık futbol sahası ve tenis kortları, soyunma odaları, fitness salonları, aerobik salonu, stüdyolar (uzak doğu sporları kullanımına uygun), kapalı kafeteryalar ve açık teras alanı ile 536 araç kapasitesine sahip kapalı otopark bulunmaktadır.

Proje yeşil bina uygulamaları göz önüne alınarak LEED tasarım ilkeleri ışığında tasarlanmış olup; LEED Derecelendirme sistemine göre GOLD Sertifika adayıdır.

 

ANTALYA RAYLI SİSTEM HATLARI

ANTALYA RAYLI SİSTEM HATLARI

Antalya 1. ve  2. aşama raylı sistem hatları ile 3. aşama tramvay projesini kapsamaktadır.

Üç projenin toplam uzunluğu 56,5 km; istasyon sayısı 76’dır.

Antalya  1. ve 3. Aşama Raylı Sistem Projesi kapsamında tasarım hizmetleri, ikinci aşamada ise tasarım, kontrollük ve danışmanlık hizmetleri verilmiştir.

 

CEZAYİR TRAMVAYLARI

CEZAYİR TRAMVAYLARI

Setif, Mostaganem ve Sidi Bel Abbes Tramvayları’nı kapsamaktadır. 3 projenin toplam uzunluğu 50,6 km olup, istasyon sayısı 61’dir.

Setif ve Mostaganem Tramvayları’nın iş kapsamı tasarım ile müşavirlik ve kontrollük hizmetleri olup, Sidi Bel AbbesTramvayı’nda tasarım hizmetleri verilmiştir.

Mostaganem ve Setif Tramvayları’nda müşavirlik ve kontrollük hizmetleri devam etmektedir.

 

BAŞAKŞEHİR-KAYAŞEHİR TRAMVAYI

BAŞAKŞEHİR-KAYAŞEHİR TRAMVAYI

Raylı sistem projesi, Başakşehir – Kayaşehir – Olimpiyat Parkı arasındaki kesimde yer alan, yaklaşık 13,2 km uzunlukta olan (ek hat ile birlikte 15,6 km), üzerinde 18 adet (ek hat ile birlikte 20 adet) durak ve bir adet depolama-bakım-onarım tesisi bulunan çift hatlı bir cadde tramvay sisteminden oluşmaktadır. Uygulamaya esas kesin projeler ve ihale dokümanlarının hazırlanması çalışmaları tamamlanmış olup imar planı tadilat teklifleri ve kamulaştırma dokümanlarının hazırlanması işleri devam etmektedir.

KONYA ULAŞIM MASTER PLANI

KONYA ULAŞIM MASTER PLANI

Master Plan çalışmaları, hedeflenen yılı dikkate alacak şekilde Konya İli’nin kent içi ulaşımının kısa, orta ve uzun dönem ihtiyaçlarının tespiti, şehrin doku ve gelişimine uygun düzenlenmesi, toplu taşım sistemlerine öncelik verilerek buna uygun çözümler geliştirilmesini içermektedir.

GAZİANTEP ULAŞIM MASTER PLANI

GAZİANTEP ULAŞIM MASTER PLANI

Master Plan çalışmaları, hedeflenen yılı dikkate alacak şekilde Gaziantep İli’nin kent içi ulaşımının kısa, orta ve uzun dönem ihtiyaçlarının tespiti, şehrin doku ve gelişimine uygun düzenlenmesi, toplu taşım sistemlerine öncelik verilerek buna uygun çözümler geliştirilmesini içermektedir.

LEVENT-HİSARÜSTÜ METRO HATTI

LEVENT-HİSARÜSTÜ METRO HATTI

3,103 km uzunluğundaki ana güzergâh, 0,59 km uzunluğundaki Levent bağlantı hattı ve 0,63 km uzunluğundaki Seyrantepe Depo sahası bağlantısına ait tünel elektrik ve mekanik tesisatı ile ray altyapısı projeleri, aç –kapa istasyonların mimari, betonarme, elektrik ve mekanik tesisat uygulama projeleri ve tüm disiplinlere ait as-built projeleri hazırlanmıştır.

CEZAYİR TRAMVAYLARI

CEZAYİR TRAMVAYLARI

Setif, Mostaganem ve Sidi Bel Abbes Tramvaylarını kapsamaktadır.  3 projenin toplam uzunluğu 50,6 km olup, istasyon sayısı 61’dir.

Setif ve Mostaganem Tramvayları kapsamı uygulamaya esas kesin projeler ve ihale dokümanlarının hazırlanması ile müşavirlik ve kontrollük hizmetleri olup, Sidi Bel Abbes tramvayında uygulama projeleri hazırlanmıştır.

Mostaganem ve Setif Tramvaylarında müşavirlik ve kontrollük hizmetleri devam etmektedir.

 

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY METROSU

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY METROSU

Toplam uzunluğu 17 km olan ve 16 adet istasyon barındıran Üsküdar – Çekmeköy arasındaki metro güzergahının tamamı TBM/EPB ve NATM tekniği ile gerçekleştirlen tünellerden oluşmaktadır. Ayrıca, 2,7 km uzunluğundaki bağlantı tüneli ile hattın Depo Sahası ve Bakım – Kontrol Merkezi’ne erişimi sağlanmaktadır. Sistem, 90 sn tren işletme aralığı ve tam otomatik sürücüsüz mod ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

SOFYA METROSU, BULGARİSTAN

SOFYA METROSU, BULGARİSTAN

“Sofya Metrosu Uzatma Projesi Faz-1” işi kapsamında 4 adet aç-kapa yöntemi ile inşa edilen istasyon ve 3,8 km uzunluğundaki TBM tünel projesi gerçekleştirilmiştir.

SETİF TRAMVAYI, CEZAYİR

SETİF TRAMVAYI, CEZAYİR

Yapımı iki aşamada gerçekleştirilecek tramvay projesinin ilk aşaması 15.2 km uzunluğunda, ikinci aşaması ise 7.2 km uzunluğundadır. Toplam 37 adet istasyon bulunan proje kapsamında, 1 adet Bakım – İşletme Merkezi ve Depo Alanı da yer almaktadır.

SAMSUN KENT İÇİ ULAŞIM MASTER PLANI

SAMSUN KENT İÇİ ULAŞIM MASTER PLANI

Master Plan çalışmaları, hedeflenen yılı dikkate alacak şekilde Samsun İli’nin kent içi ulaşımının kısa, orta ve uzun dönem ihtiyaçlarının tespiti, şehrin doku ve gelişimine uygun düzenlenmesi, toplu taşım sistemlerine öncelik verilerek buna uygun çözümler geliştirilmesini içermektedir.

MARMARAY DEMİRYOLU BOĞAZ TÜP GEÇİŞİ

MARMARAY DEMİRYOLU BOĞAZ TÜP GEÇİŞİ

İstanbul’un Asya ve Avrupa yakalarındaki mevcut banliyö hatlarının iyileştirilerek Boğaz altından bir tüp tünel aracılığıyla bütünleştirilmesi ve iki yaka arasında kesintisiz ve modern bir metro ulaşımı sağlanması amacıyla planlanan “Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi (Marmaray) Projesi”, 58 m derinliği ile dünyanın en derin batırma tüp tünelini kapsamaktadır ve yaklaşık 1.400 metresi batırma tüp tünel olmak üzere toplam 76,3 km uzunluğa sahiptir.

Proje ile, Avrupa ve Asya yakalarında yer alan iki hatlı mevcut banliyö sistemine yeni bir hat ilave edilmesi, tüm altyapı, istasyonlar ve elektromekanik sistemin rehabilite edilmesi, ve alımları tamamlanan yeni metro araçları ile de modern bir raylı toplu taşıma sistemi elde edilmesi hedeflenmiştir. Yeni sistemde, üç hattın birisi şehirlerarası yolcu ve yük trenleri, diğer iki hat ise metro trenleri tarafından kullanılacak şekilde planlanmıştır.

KONYA METROSU

KONYA METROSU

23,9 km uzunluğundaki Kampüs-Beyhekim-Yeni YHT Gar-Gar-Meram Belediyesi Metro Hattı ile yaklaşık 20,7 km uzunluğundaki Necmettin Erbakan Üniversitesi- Yeni YHT Gar-Fetih Caddesi-Meram Belediyesi Metro Hattı olmak üzere toplam 44,6 km uzunluğundaki metro hatlarının ihale dokümanlarının hazırlanmasını ve tasarım hizmetlerini kapsamaktadır.

KONAK TRAMVAYI

KONAK TRAMVAYI

Üçkuyular Fahrettin Altay Meydanı, Konak Meydanı, Alsancak ve Halkapınar arasında uzanacak olan tramvay hattı 12,6 km uzunluğunda olup; 19 adet istasyondan oluşmaktadır. Proje, depo sahası ile atölye binası ve yardımcı tesis binaları ile ilgili harita alımları, altyapı tespit ve deplasmanları, zemin etüdleri, güzergah, durak ve hemzemin hat projeleri, elektro-mekanik projeler (güç temini, sinyalizasyon, haberleşme ve kontrol, ücret toplama), ÇED proje tanıtım dosyası, fizibilite raporu ve ihale dokümanları hazırlanmasını kapsamaktadır.

KOCAELİ TRAMVAYI

KOCAELİ TRAMVAYI

İzmit Sekapark-Otogar arasında yer alan yaklaşık 7 km uzunluğundaki tramvay raylı sistem ana hattı, toplam 11 adet istasyon ile yaklaşık 30.000 m2’lik depo sahası, atölye binası ve bağlantı hattından oluşmaktadır. Proje kapsamında, uygulama projeleri ile teknik şartnamelerin incelenmesi ve yapım kontrollüğü işleri yürütülmektedir.

KARŞIYAKA TRAMVAYI

KARŞIYAKA TRAMVAYI

Karşıyaka Tramvay Hattı, Şirinyer Banliyö İstasyonu, SSK Hastanesi ve Tınaztepe Yerleşkesi arasında uzanacak olan 4,7 km uzunluğa sahip ve 9 adet istasyondan oluşan Buca tramvay hattı ile Alaybey, Karşıyaka İskelesi ve Mavişehir Banliyö İstasyonu arasında uzanacak olan, 7 km uzunluğa sahip ve 15 adet istasyondan oluşmaktadır. Proje, depo sahası ile atölye binası ve yardımcı tesis binaları ile ilgili harita alımları, altyapı tespit ve deplasmanları, zemin etütleri, güzergâh, durak ve hemzemin hat projeleri, elektro-mekanik projeler (güç temini, sinyalizasyon, haberleşme ve kontrol, ücret toplama), ÇED proje tanıtım dosyası, fizibilite raporu ve ihale dokümanları hazırlanmasını kapsamaktadır.

KADIKÖY-KARTAL RAYLI TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ

KADIKÖY-KARTAL RAYLI TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ

İstanbul Kadıköy – Kartal arasında 21,7 km uzunluğunda ve tamamı yeraltında gerçekleştirilerek hizmete alınan raylı sistem kapsamında; 20,3 km TBM tünel, 41,2 km NATM tünel, 16 yeraltı istasyonu, 120 araçlık depo sahası, atölye binası, test hattı, işletme kumanda merkezi ve idari bina yer almaktadır. 70.000 yolcu/saat/tek yön kapasiteli sistem 90 sn tren aralığı ve tam otomatik sürücüsüz mod ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Müşavirlik ve yapım kontrollüğü dışında; 4,15 km uzunluğunda ve 3 adet istasyonu bulunan Kartal-Kaynarca kesiminin kesin projeleri ile ihale dokümanları hazırlanmıştır.

İZMİR HAFİF RAYLI SİSTEMLERİ

İZMİR HAFİF RAYLI SİSTEMLERİ

İzmir Hafif Raylı Sistemi, Konak Tramvayı, Karşıyaka Tramvayı ve İzmir Körfez Geçişi raylı sistem hatlarını kapsamaktadır.

Dört projenin toplam uzunluğu 46,9 km; istasyon sayısı 58’dir.

İzmir Hafif Raylı Sistemi Projesi kapsamında müşavirlik ve kontrollük hizmeti, Konak Tramvayı ve Karşıyaka Tramvayı Projeleri’nde tasarım hizmetleri verilmiştir. İzmir Körfez Geçişi Projesi’nde ise tasarım hizmetleri verilmekte ve ihale dokümanları hazırlanmaktadır.

ANTALYA II. AŞAMA RAYLI SİSTEM HATTI

ANTALYA II. AŞAMA RAYLI SİSTEM HATTI

Toplam güzergâh 18,4 km uzunluktadır. Proje kapsamında; 16,3 km hemzemin hat, 2,1 km viyadük hat, 5 adet dere geçişi köprüsü, 14 istasyon (12 hemzemin, 2 viyadük), 10 trafo binası ve 6 yaya üstgeçidi yer almaktadır.

ANTALYA I. AŞAMA RAYLI SİSTEM HATTI

ANTALYA I. AŞAMA RAYLI SİSTEM HATTI

Güzergâh toplam 11,1 km olup; proje kapsamında 16 adet durak ile bir adet depo sahası tasarlanmıştır.

ADANA METROSU II. AŞAMA

ADANA METROSU II. AŞAMA

Proje kapsamında; I. etabın devamı olan ve 9 km uzunluğundaki II. Etap Raylı Taşıma Sistemi’ne ait avan proje ve fizibilite etüdünün hazırlanarak DLH Genel Müdürlüğü onayının alınması, uygulama projeleri ve ihale dökümanlarının hazırlanması yer almaktadır.

ADANA METROLARI

ADANA METROLARI

Adana Metroları  1. ve  2. Etapları kapsamaktadır. İki projenin toplam uzunluğu 22,5 km, istasyon sayısı 19’dur.

Adana 1. etapta ön, uygulama ve as-built proje aşamaları dâhil olmak üzere, mimari, statik, elektrik ve mekanik tesisat mühendislik hizmetleri verilmiş;  2. etapta ise avan proje, fizibilite etütleri, uygulama projeleri ve ihale dökümanları hazırlanmıştır.

4. LEVENT-HACIOSMAN METRO HATTI

4. LEVENT HACIOSMAN METRO HATTI

6,5 km güzergaha ait tünel elektrik ve mekanik tesisatı ile ray altyapısı projeleri, depo sahası ve atölye yapısına ait yaklaşık 250.000 m² kapalı alana sahip binanın mimari, betonarme, elektrik ve mekanik tesisat uygulama projeleri, 5 adet istasyonun kazı iksa, betonarme, mimari ince işler, elektrik, mekanik tesisat uygulama projelerine ve tüm disiplinlere ait as-built projeleri hazırlanmıştır.

ANKARA METROLARI

ANKARA METROLARI

Proje ve müşavirlik hizmeti verilen Ankara metroları kapsamındaki 5 projenin toplam uzunluğu yaklaşık 93 km olup; bünyesinde 70 adet istasyon yer almaktadır.

İSTANBUL METROLARI

İSTANBUL METROLARI

İstanbul’da 1992 yılından bu yana proje, müşavirlik ve kontrollük kapsamlarında hizmet verdiğimiz 28 metro projesinin toplam uzunluğu yaklaşık 430 km olup; 266 istasyonu kapsamaktadır.