Skip to Content

Blog Archives

GAZİANTEP, MUŞ, ÇUKUROVA HAVALİMANLARI

GAZİANTEP, MUŞ, ÇUKUROVA HAVALİMANLARI

Gaziantep Havalimanı yeni iç hatlar terminal binası yapımı ve mevcut terminal binasının dış hatlar olarak düzenlenmesi, Çukurova Havalimanı üstyapı tesisleri inşaatı ve altyapı işleri, Muş Havalimanı terminal binası ve mütemmim tesisler ile apron yapılması işlerini kapsamaktadır.

DNIPRO METROSU, UKRAYNA

DNIPRO METROSU, UKRAYNA

Proje, Dnipropetrovsk kentinde, 7.82 km uzunluğunda ve 6 istasyondan oluşan mevcut metro hattının 3 adet istasyonunu kapsayacak şekilde 4 km uzatılması hizmetini kapsamaktadır. Proje kapsamında 3 derin delme tünel istasyon ile 4 km derin tünel hat yapısı bulunmaktadır.

 

MUŞ HAVALİMANI TERMİNAL BİNASI VE MÜTEMMİM TESİSLERİ

MUŞ HAVALİMANI TERMİNAL BİNASI VE MÜTEMMİM TESİSLERİ

Muş Havalimanı terminal binası ve mütemmim tesisler ile apron yapılması işi kapsamında, 11.500 m2 terminal binası, 1.500 m2 ısı ve güç merkezi, 32.000 2 yol ve otopark, içme suyu şebekesi ile 66.000,00 m2 terminal apronu ve tesisat galerisi yer almaktadır.

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI

İşin kapsamını, Çukurova Havalimanı üstyapı tesisleri inşaatı ve altyapı işleri oluşturmaktadır. 449.320 m2 kapalı alanı, pist (PAT Sahaları) ve taksi yollarını da kapsayan yaklaşık 8.000.000 m2 bir arazi üzerindeki tüm üstyapı tesislerinin yapımının yanı sıra arıtma tesisleri, mekanik ve elektronik sistemlere ilişkin tesisat ve peyzaj işleri yer almaktadır.

GAZİANTEP HAVALİMANI

GAZİANTEP HAVALİMANI

Gaziantep Havalimanı yeni iç hatlar terminal binası yapımı ve mevcut terminal binasının dış hatlar olarak düzenlenmesi işi, 120.000 m2 terminal binası ve otopark ile 53.000 m2 apron ve çevre düzenleme çalışmalarını kapsamaktadır. İş bünyesinde dahili yollar, viyadük, otoparklar, apron ve tesisat galerisi yer almaktadır.

MAZAR-E SHARİF ASKERİ HAVAALANI, AFGANİSTAN

MAZAR-E SHARİF ASKERİ HAVAALANI, AFGANİSTAN

NATO Lojistik Destek Birimi’nin hava üssü olarak hizmet verecek olan tesiste, havaalanı işletme binaları, taksi yolları, apron, uçak park alanları, hava araçları bakım alanı ve tesisleri yer almaktadır.

KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVAALANI

KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVAALANI

Altyapı ve üstyapı tasarım hizmetlerinin verildiği proje kapsamında terminal binası, itfaiye binası, ısı santrali, kontrol binası altyapısı, çevre düzenlemesi, havaalanı apronu, taksi yolu yer almaktadır.

KANDAHAR ASKERİ ÜSSÜ, AFGANİSTAN

KANDAHAR ASKERİ ÜSSÜ, AFGANİSTAN

Proje, hava üssü işletme binaları, uçak park alanları ve hava kuvvetleri bakım onarım hangarlarının tasarımı ve inşasını kapsamaktadır.

KABİL ASKERİ HAVAALANI, AFGANİSTAN

KABİL ASKERİ HAVAALANI, AFGANİSTAN

Kabil Uluslararası Havaalanı’nın içinde yer alan 350.000 m²’lik sahada NATO / ISAF tarafından planlaması yapılan önemli bir hava operasyon apronu ile ISAF tesislerinin işletmesi için gerekli olan yönetim merkez binası, hava operasyon kontrol merkezi, yolcu ve kargo terminalleri, lojistik destek tesisleri, bakım / onarım ve iç hat binaları inşa edilmiştir.

GAP ULUSLARARASI HAVAALANI

GAP ULUSLARARASI HAVAALANI

Proje havaalanı yerleşim yerinin seçimi, ekonomik ve finansal etütler ile altyapı ve üstyapı projelerinin hazırlanmasını kapsamaktadır.

ERZURUM ASKERİ HAVAALANI

ERZURUM ASKERİ HAVAALANI

Proje kapsamında filo harekât binasının restore edilmesi, uçak bakım hangarı, genel bakım atölyesi, uçak bakım apronu ve elektrik güç temini ve dağıtım tesisinin yapılması yer almaktadır.

ORDU-GİRESUN HAVAALANI

ORDU-GİRESUN HAVAALANI

Türkiye’de ve Avrupa’da deniz dolgusu üzerinde bir ilk olarak inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı, Ordu ve Giresun illeri arasına konumlanmış olup yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Hizmet kapsamında; toplam uzunluğu yaklaşık 7.5 km olan dalgakıran, 1.750.000 m²’lik deniz dolgusu, 3,000 m x 45 m pist, taksirut ve apron bulunmaktadır.