Skip to Content

Blog Archives

THY YENİ İSTANBUL HAVALİMANI DESTEK TESİSLERI İNŞAATI (FAZ.1)

THY YENİ İSTANBUL HAVALİMANI DESTEK TESİSLERİ  (FAZ.1)

Yeni İstanbul Havalimanı’nda aşağıdaki destek binalarının inşaat sürecindeki yönetim ve kontrollük hizmetleri verilmektedir:

 • Hava-Kara Personeli Geçiş Binası
 • Operasyon Merkezi
 • Yer Hizmetleri Cihaz ve Ekipmanlarının Tamir & Bakım Atölyeleri
 • Catering Binası
 • Kargo Binası
 • Günlük Bakım Hangarı
 • Ağır Bakım Hangarları
 • Hızlı Kargo Sevk Üssü
 • Uçak İçi Ekipman Deposu
 • Kargo Yükleme Ekipmanları Tamir & Bakım Atölyesi
 • Su Deposu
 • Enerji Merkezi Binası
 • Akü Şarj, Buz Çözme İstasyonları ve bazı idari binalar

 

 

 

ZORLU LEVENT 199

ZORLU LEVENT 199

İstanbul Levent’te inşa edilen, 40 katlı, 161 m yüksekliğinde ve 122.000 m² kapalı alana sahip A+ sınıfı ofis binasıdır.

MSGSÜ RESİM VE HEYKEL MÜZESİ

MSGSÜ RESİM VE HEYKEL MÜZESİ

İstanbul Karaköy’de bulunan Antrepo 5 binasının renovasyonunun yapılarak resim ve heykel müzesine dönüştürülmesi projesidir. Toplam alanı 22 bin m² olan binada 7 bin m²’si kapalı olmak üzere 11 bin m²’ye kadar sergi alanları ve depo alanları yer alacaktır.

GAZİOSMANPAŞA SEMT STADI

GAZİOSMANPAŞA SEMT STADI

Proje; stadyum, kapalı spor alanları, ticari alanlar, pazar yeri ve kapalı otopark alanı fonksiyonlarını içermektedir. Kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, jimnastik salonları, güreş salonu, aerobik salonu, fitness salonları, çok amaçlı salonlar ve stadyuma hizmet eden 4476 seyirci kapasitesine sahip tribünler, 47 adet dükkân ve 830 araç kapasitesine sahip kapalı otopark bulunan projede; pazar yeri kullanımı için arazi eğiminden faydalanarak otopark katlarında 4500 m²’lik alan tahsis edilmiştir.

ABDULLAH GÜL MÜZE VE KÜTÜPHANESİ

ABDULLAH GÜL MÜZE VE KÜTÜPHANESİ

Proje; Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde bulunan 1935 yılında yapılmış ve zaman içinde tarihi koruma altına alınmış mevcut elektrik santrali, buhar santrali ve eğitim binalarının aslının korunarak müze ve kütüphane binalarına dönüştürülmesi için gerekli restorasyon işlerini kapsamaktadır.

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

Toplam 64.000 m²’lik kapalı alana sahip eğitim tesisinin yapımla ilgili danışmanlık ve kontrollük hizmetleri Yüksel Proje tarafından gerçekleştirilmiştir.

TAEK PROTON HIZLANDIRICI TESİSİ

TAEK PROTON HIZLANDIRICI TESİSİ

Ankara Sarayköy’de inşa edilen Proton Hızlandırıcı Binası kısa yan ömürlü radyoizotop üretiminin yapılması ve elde edilen bu ürünün, sağlık sektöründe kullanılmasına yönelik olarak planlanmıştır. Bunun yanı sıra, bina fonksiyonlarına ofisler, kütüphane ve toplantı odaları eklenerek ihtiyaç duyulduğunda, nükleer fizik ve malzeme konularında eğitim ve araştırma yapılmasına yönelik olarak hazırlanmıştır.

SULTANGAZİ KONUT PROJESİ

SULTANGAZİ KONUT PROJESİ

Sultangazi Konut Projesi; 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere toplam 3 farklı konut tipi bulunan toplam 201 adet konuttan oluşmaktadır. Proje bitişik nizamda toplam 5 bloktan oluşmuştur.113 araçlık kapalı otopark alanı ve 1770 m²’lik peyzaj alanına sahiptir.

ŞEKERBANK GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI

ŞEKERBANK GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI

İstanbul 4. Levent’te inşa edilen yapı 60.000 m² kapalı alana sahip A sınıfı ofis binasıdır.

PROF. DR. CEMİL TAŞCIOĞLU ŞEHİR HASTANESİ (OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ)

PROF. DR. CEMİL TAŞCIOĞLU ŞEHİR HASTANESİ (OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ)

İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, mevcut hastanenin yıkılıp yerine 1000 yataklı yeni hastane yapılması işini kapsamaktadır.

Yeni Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Leed Gold (Yeşil Bina) Sertifikası’na aday ilk kamu hastanesi olarak tasarlanmıştır. Olası bir depremin ardından kesintisiz hizmet verebilecek şekilde sismik izolasyon tekniği ve akıllı bina teknolojisine uygun projelendirilmiştir. Enerji tasarruf sistemleri ile donatılacak hastane, tri-jenerasyon merkezi ile kendi elektriğinin önemli bir kısmını doğalgazdan üretebilecektir. Açığa çıkan ısı enerjisi ile de hastanenin ısıtılması ve soğutulması planlanmıştır. Yeni yapılacak hastanenin toplam kapalı alanı 250 bin m²’dir.

HALKPINAR SPOR SALONU

HALKPINAR SPOR SALONU

Halkapınar’da 17.300 m² alan üzerine kurulu, yaklaşık 48.000 m² inşaat alanına ve 10.000 seyirci kapasitesine sahip çok amaçlı bir kapalı spor salonu projesi hayata geçirilmiştir.

GALATASARAY SEYRANTEPE STADYUMU

GALATASARAY SEYRANTEPE STADYUMU

52.000 seyirci kapasiteli Seyrantepe Stadyumu, üstü tamamen kapalı olacak şekilde projelendirilmiştir. Stadın kesin projeleri ve inşaat ihale dosyaları ASP Mete Arat (Almanya) firması ile birlikte hazırlanmıştır.
Kesin projeler kapsamında enerji temini, yol ve metro bağlantıları, içme suyu ve yağmur suyu drenajı da mevcuttur.

CEMAL KAMACI SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ

CEMAL KAMACI SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ

Cemal Kamacı Spor Kompleksi Projesi’nde; 426 kişilik tribünüyle olimpik yüzme havuzu,142 kişilik tribünüyle yarı-olimpik yüzme havuzu, 239 kişilik açık tribünün hizmet ettiği açık futbol sahası ve tenis kortları, soyunma odaları, fitness salonları, aerobik salonu, stüdyolar (uzak doğu sporları kullanımına uygun), kapalı kafeteryalar ve açık teras alanı ile 536 araç kapasitesine sahip kapalı otopark bulunmaktadır.

Proje yeşil bina uygulamaları göz önüne alınarak LEED tasarım ilkeleri ışığında tasarlanmış olup; LEED Derecelendirme sistemine göre GOLD Sertifika adayıdır.

TOPLU KONUTLAR VE EĞİTİM TESİSLERİ

TOPLU KONUTLAR VE EĞİTİM TESİSLERİ

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Türkiye’nin 38 ilinde yatırımı gerçekleştirilen yaklaşık 35.000 adet konutun yapım kontrollük hizmetleri ile çeşitli illerde yaptırılan 450 adet ilk ve orta öğrenim kurumunun uygulama projelerinin hazırlanması ve kontrollük hizmetleri gerçekleştirilmiştir.

TUZLA SU ÜRÜNLERİ HALİ

TUZLA SU ÜRÜNLERİ HALİ

118.723,37 m² alan üzerine 14.250 m² inşaat alanında tasarlanan projede; müzayede alanları, çok amaçlı salon, depo alanları, kafeterya, yemekhane, toplantı odaları ve sağlık merkezi bulunmaktadır.

ZORLU CENTER

ZORLU CENTER

İstanbul, Zincirlikuyu’da inşa edilen toplam 615.000 m² kapalı alana sahip; otel, alışveriş merkezi, rezidans, ofis ve performans sanatları merkezinin yer aldığı karma kullanımlı bir projedir. Performans sanatları merkezi, zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip 2242 kişi kapasiteli ana tiyatro ve doğal akustik donanımla tasarlanan 717 kişi kapasiteli drama sahnesine sahiptir.