Yüksel Proje’nin 40. Yılında ODTÜ’ye armağan ettiği Yüksel Proje Amfisi; 11 Ocak 2019 Cuma günü yapılan törenle açıldı.

Törende bir konuşma yapan Yüksel Proje Yönetim Kurulu Başkanı Celal Akın, “40. yılımızda tüm çalışanlarımız ve ortaklarımızla birlikte bu eserin gerçekleştirilmesi için çalıştık. Temeli 12 Nisan’da atmıştık. 8 ay gibi kısa bir sürede, bu güzel eseri bitirdik.” diyerek ekledi: “ODTÜ her şeye değer.” Akın, konuşmasının sonunda emeği geçen herkese, özellikle çalışanlarına teşekkür etti ve “bu eserin gerçek sahibi Yüksel Proje çalışanlarıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra bir konuşma yapan ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök, ODTÜ Yüksel Proje Amfisi nedeniyle Yüksel Proje ailesine teşekkür etti ve Celal Akın’a öğrencilik dönemine ait not dökümünü ve mezuniyet belgesini hediye etti.

Tören, ünlü caz piyanisti Kerem Görsev’in, Yüksel Proje kurucularından İrfan Karaoğlu’nun adını taşıyan amfide verdiği konser ile son buldu.

ODTÜ’deki ilk hibe proje olma özelliği taşıyan, 1850 öğrenci kapasiteli bina; 2’si 250 kişilik 4 adet amfi ve 17 adet derslik barındırıyor. Bir seneden kısa bir sürede tamamlanan Yüksel Proje Amfisi, 2019 bahar döneminde ilk öğrencilerini ağırlayacak.